Herbaciane początki

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z herbatą, ten poradnik jest dla Ciebie. Możesz się zastanawiać, po co męczyć się z herbatą liściastą, skoro na rynku dostępnych jest tyle rodzajów wygodnych w użyciu herbat saszetkowanych. W tym wpisie dowiesz się dlaczego warto to robić i od czego zacząć.

Zacznijmy od wyboru herbaty. Szczegółowe opisy poszczególnych herbat znajdziesz na naszym blogu (wystarczy kliknąć na interesującą Cię nazwę, aby dowiedzieć się więcej):

  • Herbata czarna
  • Herbata zielona
  • Herbata biała
  • Oolong
  • Pu-erh
  • Yerba Mate

Jak widać jest w czym wybierać : ) Ale pytanie brzmi: od czego zacząć?

 

Jeżeli do tej pory piłeś głównie herbaty ekspresowe, dobrym punktem wyjścia będzie wypróbowanie czarnych liściastych herbat. Dostępny w naszym sklepie popularny Earl Grey (lub jego odmiany z dodatkami) czy English Breakfast w wersji liściastej spowodują, że zapomnisz o torebkach z pyłem herbacianym, z których do tej pory korzystałeś. I zaczniesz prawdziwą przygodę z odkrywaniem nowych, nieznanych do tej pory smaków.

Jeśli poszukujesz delikatniejszych smaków, spróbuj białej herbaty, znanej z subtelności i lekkości.

Żyjesz w harmonii za naturą, dbasz o swoje zdrowie a nie chcesz pić jedynie wody mineralnej? Wypróbuj całą gamę zielonych herbat, uważanych za receptę na długowieczność i świetne samopoczucie.

Jeżeli natomiast dbasz o linię lub dążysz do osiągnięcia zgrabnej sylwetki – to właśnie dla Ciebie jest przyspieszający metabolizm Pu-Erh.

A może po prostu szukasz herbaty, która uprzyjemni Twój wieczór. Usiądź więc wygodnie w fotelu z ulubioną książką i delektuj się wyjątkowym smakiem i bogatym aromatem naszych herbat.

Czy wybrałeś już odpowiednią herbatę? Poznaj też bogaty asortyment akcesoriów, które ułatwią jej właściwe zaparzenie i pozwolą cieszyć się jej pełnią smaku. Dowiedz się więcej: <nowy temat akcesoria blog>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *